Google+
ABACUS BLOG | Oszczędność energii – oszczędność pieniędzy - ABACUS BLOG
6408
single,single-post,postid-6408,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded

Oszczędność energii – oszczędność pieniędzy

energia-2

Oszczędność energii – oszczędność pieniędzy

Opublikowany przez abacuskc w Bez kategorii

Jeżeli zechcemy sprawdzić i przeanalizować dane dotyczące kosztów wydobycia energii (surowców energetycznych), ilości ich pozyskania, kosztów przetworzenia wraz z ewentualną utratą podczas procesu przetwórczego oraz w końcowym stadium, to co nas najbardziej interesuje, czyli cenę dla końcowego odbiorcy – z pewnością zauważymy niestety wyraźny wzrost. Wzrost ceny i kosztów. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi sie o kosztach energetycznych i próbie ich ograniczania, bądź dywersyfikacji źródeł – i to na różnych płaszczyznach. nie jest to zagadnienie popularne tylko w kwestiach środowiskowych, ale również stykamy się z nim na co dzień, oglądając telewizję, ładują telefon, czy nieco rzadziej dokonując zakupu lodówki, pralki i innych urządzeń RTV i AGD. Ze zjawiskiem tym spotykamy się również przy budowie domu, bądź remoncie lub wykończeniu mieszkania. Właśnie w tym miejscu coraz przychylniejszym okiem patrzy się na ogrzewanie alternatywne, będące przed wszystkim tańsze w wykorzystaniu, często wydajniejsze a także ekologiczniejsze.

W codziennym życiu możemy prowadzić działania które zmierzają do oszczędzania energii. Nie musimy tutaj wcale przebudowywać domu, wymieniać kaloryferów na ergonomiczniejsze, instalować maty grzewcze w podłogę, wprowadzić odpowiednią izolację w ściany utrzymującą ciepło – oczywiście, takie działania są jak najbardziej zalecane na przykład podczas remontu, ale wiadomo, że z dnia na dzień przecież nie będziemy rozkuwać ścian bądź podłogi. Przejdźmy zatem do tego, w jaki sposób na co dzień możemy oszczędzać energię.
To o czym najczęściej zapominamy, to przede wszystkim pozostawianie włączonych sprzętów domowych w „uśpieniu” – funkcji „stand by”. Jest to między innymi paląca sie lampka przy telewizorze, monitorze, a czasem i komputer w trybie uśpienia. Nie odłączanie ładowarki od prądu po odłączeniu telefonu to także kolejny nasz mały grzeszek w drodze przeciwko oszczędności prądu jak i naszego domowego budżetu. Czy podłączając laptop pod zasilacz i stały prąd, wyjmujesz baterię laptopa? Zapewne nie, a szkoda, bo stanowczo przedłuży to jej czas działania, nie będzie sie w

Kliknij aby przeczytać cały artykuł

21 Gru 2015 brak komentarzy